Upravni odbor

Upravni odbor Fondacije tuzlanske zajednice je vrhovni organ upravljanja i odlučivanja o radu i razvoju Fondacije. Upravni odbor trenutno ima 7 članova, uglednih i odgovornih građana Tuzle, koji su se dobrovoljno opredijelili da pomognu svojoj zajednici kroz razvijanje ovog modela fondacije za razvoj lokalne zajednice (od engl. naziva Community Foundation). Volonterski upravni odbor čine pojedinci iz tuzlanskoj kraja, koji svojim ličnim kvalitetima, znanjima i sposobnostima odogovorno donose odluke o radu Fondacije i brinu se da njeno poslovanje bude u skladu sa Zakonom i strateškim opredjeljenjima osnivača.  Zajedno sa osobljem Fondacije, članovi Upravnog odbora pomažu razvoju civilnog sektora, kao i donatorima tuzlanske regije da ostvare svoje filantropske želje i tako pomognu razvoju našeg kraja.

Amir Azabagić, stomatolog

Predsjednik UO
Direktor Poliklinike Azabagić Tuzla


Kratku biografiju možete pročitati ovdje.

Svjetlana Mujezinović, dipl. pravnica

Dopredsjednica UO
Zaposlenica u OSCE Tuzla


Kratku biografiju možete pročitati ovdje.

Tatjana Junuzagić, prof. njem. jezika

Član UO
Projekt menadžerica u njemačoj državnoj ageniciji GIZ

Kratku biografiju možete pročitati ovdje.

Admir Kožarić, dipl. oec.

Član UO
Viši komercijalist u NLB banak dd Tuzla


Kratku biografiju možete pročitati ovdje.

Mirza Dževdetbegović, dipl. pravnik

Član UO
Advokat

Kratku biografiju možete pročitati ovdje.

Vlasta Marković

Član UO
Studentica psihologije i pedagogije na Univerzitetu u Tuzli

Kratku biografiju možete pročitati ovdje.

Sanela Šehić

Član UO


Kratku biografiju možete pročitati ovdje.

prof.dr.med.sci Jusufović dr. Ekrem

Počasni član UO

 

Kratku biografiju možete pročitati ovdje.


 

Članovi Upravnog odbora Fondacije Tuzlanske zajednice do septembra 2018. godine su:

mr.sc. Mirjana Marinković-Lepić, Zaposlenica Ministarstva finansija na poziciji pomoćnice ministra za opće i pravne poslova

Članovi Upravnog odbora Fondacije Tuzlanske zajednice do juna 2018. godine su:
- Mirza Mujezinović
- Nerma Kantić

Članovi Upravnog odbora Fondacije Tuzlanske zajednice do Aprila 2015. godine su:
- doc. dr. Željko Rička, Šef ureda „Revicon" doo Sarajevo podružnica Tuzla
- Azur Ramić, dipl. oec., volonter/pripravnik u Zavodu zdravstvenog osiguranja TK

Članica do februara 2015. godine:
- Ninela Karić, dipl oec., Sektor prodaje "Menprom" doo Tuzla

Članica do januara 2014. godine:
- Alma Halilović, Direktorica JU "Naše dijete" Tuzla

Kako bi proces donošenja  odluka bio transparentan i kako bi  odgovorio na potrebe i probleme građana, FTZ  je uključila građane u odlučivanje unutar nezavisnih komisija za dodjelu grantova imenovane od strane Upravnog odbora FTZ-a.  Članovi komisija su volonteri, građani različitih zanimanja, profesija, uzrasta i spola koji dobrovoljno sudjeluju u donošenju odluka i odlučivanju u dodjeli sredstava.  Liste članova/ica komisija FTZ-a za imenovanje i opunomoćenje od strane UO FTZ-a za donošenje odluka o podršci iz sljedećih fondova za period 2019/2020: 

Komisija za dodjelu grantova iz Fonda Volim
Jasna Jašarević, Izvršna direktorica FTZ
Selma Hodžić, Uposlenica Zavod za odgoj i obrazovanje osoba sa smetnjama u psihofizičkom razvoju
Suvad Zahirović, Izvršni direktor IC Lotos Tuzla
Marko Kovačević, Uposlenik Tehnograd d.o.o. Tuzla 
Selma Jahić, Direktor sektora podrške, Partner mikrokreditna organizacija

Komisija za dodjelu grantova - Aktivne zajednice
Dragan Božić, predstavnik Lokalne grupe za razvoj Kiseljak 
Eldin Tufekčić, predstavnik Lokalne grupe za razvoj Bikodže
Ermin Avdić, koordinator Mreže aktivnih zajednica
Hazrudin Kišić, predstavnik Lokalne grupe za razvoj Dobrnja
Izet Šljivić, predstavnik Lokalne grupe za razvoj Grabovica
Meho Brčaninović, predstavnik Lokalne grupe za razvoj Gornje Živinice
Mirela Omerkić, predstavnica Lokalne grupe za razvoj Priluk
Nataša Tomić, predstavnica Lokalne grupe za razvoj Par selo
Radoslav Đokić, predstavnik Lokalne grupe za razvoj Solina
Sadija Mašić, predstavnica Lokalne grupe za razvoj Gornja Tuzla
Vedrana Dautović, predstavnica Lokalne grupe za razvoj Simin Han
Vlasta Marković, Član UO FTZ-a
 
Komisija za dodjelu grantova iz Fonda za otvorene škole
Edina Malkić, Izvršna direktorica MIOS-a, Presjedavajuća
Sabina Sinanović, direktorica „AGORA „ centar,Članica
Tihomir Knežiček, redovni profesor RGGF UNTZ 

Komisija za dodjelu podrške iz Fonda solidarnosti
Ekrem Jusufović, Počasni član UO, Presjedavajući
Subhija Bajrić, Stručna saradnica iz Centra za socijalni rad, Članica
Ismet Sokoljanin, Menadžer programa finansijske podrške FTZ, Član
 
Komisija za dodjelu podrške iz Fonda Kiseljak
Asmira Malkočević, Izuvršna direktorica Agora centra, Presjedavajuća
Salim Halilbašić, predstavnik Lokalne grupe za razvoj Gornje Živinice
Majda Bubić, JKP Komunalac Tuzla

Liste članova/ica komisije FTZ-e za dodjelu grantova iz Fonda za mlade za 2016. godine:

Odbor Omladinske banke Tuzla

  • Adem Smajlović
  • Ajla Rahmanović
  • Ajša Hrustić
  • Aldin Jahić
  • Almasa Jahić
  • Amila Žero
  • Amra Hasanbašić
  • Amra Salihćehajić
  • Anamarija Divković
  • Anela Berbić
  • Anita Mrkić
  • Armin Subašić
  • Arslan Grbić
  • Azra Gurdić
  • Benjamin Burek
  • Dennis Čobić
  • Dino Deljić
  • Džejla Krdžalić
  • Edina Hodžić
  • Eldar Brkić
  • Emmir Jahić
  • Enida Jakubović
  • Erna Husić
  • Irma Gurdić
  • Lamija Alić
  • Lejla Avdić
  • Maja Petković
  • Majda Džulbegović
  • Melika Jogunčić
  • Mensur Hodžić
  • Mersida Mehmedović
  • Mia Telarević
  • Muamer Kovčić
  • Nermina Gazibara
  • Slađana Josipović

Odbor Omladinske banke Kalesija

  • Adna Kameric
  • Adnan Fazlić
  • Ajdin Salihovic
  • Amila Alikadić
  • Anes Hodžić
  • Bakir Paščanović
  • Belmin Zahirović
  • Daljac Mersudin
  • Džejla Hujdurović
  • Elma Abidović
  • Husein Gutić
  • Ilma Subašić
  • Melisa Husić
  • Mirha Čikarić
  • Muhamed Borogovac
  • Mustafic Dzenita
  • Nedzad Halilović
  • Osman Karić
  • Samra Fejzić
  • Sanel Kuduzović
  • Semir Kurtić

Odbor Omladinske banke Lukavac

  • Abdurahman Iljazagić
  • Adin Hodžić
  • Ahmed Bihčić
  • Alen Gigović
  • Almir Hamustafić
  • Amar Hanić
  • Amar Jusufović
  • Amar Kurtić
  • Amar Mahmutović
  • Amar Salihović
  • Amir Imširović
  • Anis Kuduzović
  • Bakir Hirkić
  • Belmin Alibašić
  • Džana Mujagić
  • Dženan Prelić
  • Eldar Muminović
  • Elvis Mejrić
  • Hamza Iljazagić
  • Maid Mujić
  • Maid Nuhić
  • Nejra Sulejmanović
  • Samed Pilavdžić

Odbor Omladinske banke Srebrenik

  • Adelisa Mehanović
  • Ajnur Tufekčić
  • Ajdin Ćudić
  • Aldin Joldić
  • Amela Hrnčić
  • Amila Avdić 
  • Amina Husejnović
  • Amna Hodžić
  • Amra Arnautović
  • Armin Handanović
  • Belmin Fejzić
  • Bilal Žilić
  • Damira Mujagić
  • Elda Hadžić
  • Faruk Slanjankić
  • Haris Suljić
  • Harun Mujanović
  • Maid Zukić
  • Šejla Harbaš
  • Tarik Delić

Odbor Omladinske banke Živinice

  • Adelisa Brčaninović
  • Adem Musić
  • Adnan Klapić
  • Ahmedina Habibović
  • Aid Avdibasic
  • Ajla Babić
  • Aljić Belmir
  • Aljić Emina
  • Amela Hodžić
  • Amer Šehović
  • Amina Nišić
  • Amina Smajic
  • Amra Ikanović
  • Avdihodžić Emir
  • Azra Mumić
  • Belmin Mulavdić
  • Benjamin Nuhanović
  • Bičić Maida
  • Dalila Nišić
  • Dženan Brčaninović
  • Dženan Klapić
  • Edin Ramić
  • Elma Sinanovic
  • Elvira Smajić
  • Emrah Avdibašić
  • Filip Lučić
  • Helvedina Balkić
  • Irma Dizdarevic
  • Jusuf Hrnjić
  • Lejla Kametović
  • Mahir Ćasurović
  • Maida Butković
  • Maida Mavelić
  • Maida Mulić
  • Melisa Klapić
  • Merima Salkanović
  • Murisa Ahmedovic
  • Rizah Suljić
  • Selma Mujezinović
  • Zinedin Aljić